Toruńskie forum informacyjne - forum toruń - forum o toruniu - zabytki, imprezy, żużel Apator Unibax  

Left Nav Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane Right Nav

Left Container Right Container

Wróć   Toruńskie forum informacyjne - forum toruń - forum o toruniu - zabytki, imprezy, żużel Apator Unibax ť Toruń - HYDE PARK - Toruń ť wszystko i o wszystkim

O Toruniu - historia Torunia - miasto Kopernika i pierników Toruńskich
Witam serdecznie wszystkich użytkowników na www.forumtorun.pl

Zapraszamy do darmowej rejestracji - link

Toruń – miasto w województwie kujawsko-pomorskim, położone nad Wisłą i Drwęcą. Jeden z największych w kraju ośrodków naukowych, duży ośrodek gospodarczy i kulturalny. Od 1999 siedziba władz samorządowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego. Siedziba Sejmiku Wojewódzkiego. Siedziba starosty powiatu toruńskiego, a także powiat grodzki. W latach 1920-1939 stolica województwa pomorskiego, w latach 1945-1975 w województwie bydgoskim, w latach 1975-1998 stolica województwa toruńskiego. Jest jednym z najstarszych miast polskich. Od 1992 Toruń jest stolicą diecezji toruńskiej. W 1997 toruński zespół staromiejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, a od 2004 jest ogólnopolską siedzibą Ligi Polskich Miast UNESCO. W 2007 toruńska starówka została wpisana na listę 7 Cudów Polski dziennika "Rzeczpospolita". Toruński Rynek i Ratusz Staromiejski zajęły 3 miejsce w plebiscycie National Geographic Polska na 30 najpiękniejszych miejsc na świecie.

Najnowsze posty na forum - kliknij

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
stare 06-10-2016   #181
Tamara5
Użytkownik

Siła Reputacji: 2 Tamara5 is on a distinguished road
Domyślnie

Dom chyba jest lepszy, ma duzo wiecej możliwosci, niż mieszkanie nawet jełśi chodzi o dalszą jego rozbudowę, moj dom został zaprojektowany przez domywzieleni.pl , Jestem bardzo zadowolona z tego projektu oraz z tego ze mam dom, a nie mieszkanie, jeśli chodzi o jakiś minus to nie lubie być sama w burzę w domu, w miszkaniu w takim momencue wydaje sie bardziej bezpieczniej.

Tamara5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Sponsored Links
stare 08-10-2016   #182
tomtomek
Użytkownik

Siła Reputacji: 2 tomtomek is on a distinguished road
Domyślnie

Ja wolę mieszkanie. Mniejsze, ale nie każdy ma wielką rodzinę, dla której potrzebuje ogromnej przestrzeni. Mnie i żonie wystarczy mieszkanko 2-pokojowe. Tak jest taniej. Prosty przykład - remontujemy teraz łazienkę. Kupiłem co potrzeba w https://www.obi.pl/dekoracja-i-akces...azienki/c/1188. Wierzcie mi, w domach łazienki są większe, więc i materiału więcej by zeszło... Logiczne, prawda?
tomtomek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-2016   #183
Benia
Użytkownik

Siła Reputacji: 3 Benia is on a distinguished road
Domyślnie

Chcialabym dom ale mam mieszkanie. Na dom mnie jeszcze nie stac a nie chce sie na lata zadłużać. I tak mam jak chcialam kuchnia na wymiar z http://www.jago-kuchnie.com.pl/ To było moje wieloletnie marzenie.
Benia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-2016   #184
domusia
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 domusia is on a distinguished road
Domyślnie

Fajnie mieć dom w mieście, ale to wiąże się z dalekimi dojazdami do miasta (bo zawsze raczej na przedmieściach są takie dzielnice).

domusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-2016   #185
andre
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 andre is on a distinguished road
Domyślnie

A dla mnie najlepiej by było w lecie mieszkać w domu, i to gdzieś na wsi, blisko lasu, a w zimie jednak w mieście. Ale raczej się tak nie da
andre jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-2016   #186
Mikula45
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 Mikula45 is on a distinguished road
Domyślnie

Zdecydowanie mieszkanie. Dom nie jest mi na razie potrzebny. Myślę, że można na nim się szybko przejechać. To nie jest takie znowu ważne.
Mikula45 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2016   #187
kasia8603
Użytkownik

Siła Reputacji: 2 kasia8603 is on a distinguished road
Domyślnie

My postawiliśmy na dom w małej miejscowości z dala od zgiełku miasta w spokoju i blisko natury, ale mieliśmy już niestety włamanie . Dom w takim miejscu ma swoje uroki ale trzeba odrazu inwestować w inteligentne systemy żeby się dobrze zabezpieczyć od kradzieży i innych nieszczęść.My na szczęście znaleźliśmy niedrogie a bardzo skuteczne systemy tak zwane SmartHome ze sklepu Ferguson https://sklep.ferguson.pl/intelignet...e-Security-Kit i teraz śpimy spokojnie.
kasia8603 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2016   #188
Mira22
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 Mira22 is on a distinguished road
Domyślnie

Ja zdecydowanie wolę mieszkanie niż dom. Dom to coraz więcej kosztów i pracy. Nie wiem dlaczego, ale fajnie jest mieć wybór.
Mira22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2016   #189
magda33
Użytkownik

Siła Reputacji: 3 magda33 is on a distinguished road
Domyślnie

Ja stawiam na dom. Konczymy właśnie swój jeszcze brama z http://wawruk.pl/oferta/bramy-garazowe/ i gotowe. Mieszkałam lata w bloku i to jest bez porównania.
magda33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2016   #190
hubir2
Użytkownik

Siła Reputacji: 1 hubir2 is on a distinguished road
Domyślnie

Wybudowaliśmy z żoną dom, który kosztował tyle co nowe mieszkanie w dużym mieście, dwa pokoje, wcale nie takie największe.
hubir2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-11-2016   #191
mgeta
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 mgeta is on a distinguished road
Domyślnie

Ja dopiero przeglądam oferty dostępne w internecie np. https://tabelaofert.pl/nowe-mieszkania/bydgoszcz i ostatecznie nie wiem, czy nasz wybór padnie na nowe mieszkanie czy też domek.
mgeta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2016   #192
Argentyna
Użytkownik

Siła Reputacji: 2 Argentyna is on a distinguished road
Domyślnie

Wiadomo, że każdy liczy koszty ale mimo wszystko moim zdaniem lepiej dołożyć i wybudowac dom. Teraz sporo firm oferuje oszczedne rozwiązana podczas budowy jak np prefabrykowane konstrukcje http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-inves...ek-kolczastych . To pozwala znacznie obniżyć koszty. Wydaje mi się, że zanim zdecydujecie się ostatecznie na kupno mieszkana waro rozważyć, czy za tyle samo pieniędzy nie wybudujecie domu.
Argentyna jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-12-2016   #193
janek586
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 janek586 is on a distinguished road
Domyślnie

Ja bym chyba wybrał dom. Niby zajmuje on więcej czasu już począwszy od samego projektu, po budowę, urządzanie i mieszkanie, w tym porządki i ewentualne remonty. Mimo to wydaje mi się, że warto mieć kawałek własnego miejsca w domu czy w ogrodzie, gdzie można rozpalić grilla albo spotkać się ze znajomymi na świeżym powietrzu. Dzieci też dzięki temu mają przestrzeń do zabawy i rozwijania swojej wyobraźni.
Jeśli tylko finanse na to pozwolą - to zdecydowanie dom. Chociaż jeśli o to chodzi, to wydaje mi się, że rachunek wychodzi podobny w przypadku domu i mieszkania.
janek586 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-2017   #194
Galena
Użytkownik

Siła Reputacji: 2 Galena is on a distinguished road
Domyślnie

Wiesz co to zależy jaką powierzchnie mieszkalną chcesz mieć. Czy to będzie dom, czy to będzie mieszkanie warto zacząć zawczasu kupować sprzęty np do sprzątania. Zakupy zaraz po wprowadzeniu się do domu/mieszkania są złym pomysłem. Na początek zakupcie https://www.leifheitsklep.pl/leifhei...ifheit/p/72577 , deske do prasowania, żelazko etc. Małymi kroczkami najlepiej.
Galena jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-2017   #195
Mad90
Użytkownik

Siła Reputacji: 3 Mad90 is on a distinguished road
Domyślnie

Dom to moje marzenie
Mad90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-2017   #196
marcelinia188
Użytkownik

Siła Reputacji: 1 marcelinia188 is on a distinguished road
Domyślnie

Jednak wolę dom, bo jak się będzie zakładać rodzinę, to przestrzeń w domu będzie bardzo istotnym czynnikiem przy jej planowaniu.
stare 04-01-2017   #197
hindre
Użytkownik

Siła Reputacji: 2 hindre is on a distinguished road
Domyślnie

to zależy, kto jakie ma preferencje. Ja Ci powiem nie ważne co kupujesz na tym rynku trzeba być ostrożnym, przy każdym zakupie lepiej pokazywać umowy adwokatom, gdybyście chcieli skorzystać z takiego to polecam ich http://www.kancelaria-szip.pl/pl/zes...uchomosci.html , lepiej mieć pewność że umowa nie ma żadnych kruczków, czy niejasności.
hindre jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-2017   #198
meduza
Użytkownik

Siła Reputacji: 3 meduza is on a distinguished road
Domyślnie

Wiadomo dom to dom, a mieszkanie to mieszkanie. Jednak dom to duży wydatek i jeśli ktoś nie ma tyle pieniędzy to raczej nie ma co wybierać. Ja choć marzyłam o domu zdecydowałam się na zakup mieszkania w centrum Torunia wybrałam - https://tabelaofert.pl/mickiewicza-4...zedaz,i3884715 niedługo odbieramy akt własności i już nie mogę się doczekać.
meduza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-2017   #199
RobertMarek
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 RobertMarek is on a distinguished road
Domyślnie

Moim zdaniem lepiej zakupić mieszkanie, ponieważ jeżeli coś w życiu pójdzie nie tak to można je wynająć albo sprzedać. My z żoną kupiliśmy mieszkanie przy ulicy Rybaki 9 w Toruniu, okolica jest przepiękna, a samo mieszkanie jest cudowne, zobaczcie tutaj więcej http://www.dompol.pl/przystan-wislana
RobertMarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-2017   #200
Major
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 Major is on a distinguished road
Domyślnie

Chyba jednak mieszkanie , mniej z tym roboty i tańsze...

Polecam moją stronę: http://rankingichwilowek.pl/
Major jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania