Toruńskie forum informacyjne - forum toruń - forum o toruniu - zabytki, imprezy, żużel Apator Unibax  

Left Nav Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane Right Nav

Left Container Right Container

Wróć   Toruńskie forum informacyjne - forum toruń - forum o toruniu - zabytki, imprezy, żużel Apator Unibax ť Toruń - HYDE PARK - Toruń ť wszystko i o wszystkim

O Toruniu - historia Torunia - miasto Kopernika i pierników Toruńskich
Witam serdecznie wszystkich użytkowników na www.forumtorun.pl

Zapraszamy do darmowej rejestracji - link

Toruń – miasto w województwie kujawsko-pomorskim, położone nad Wisłą i Drwęcą. Jeden z największych w kraju ośrodków naukowych, duży ośrodek gospodarczy i kulturalny. Od 1999 siedziba władz samorządowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego. Siedziba Sejmiku Wojewódzkiego. Siedziba starosty powiatu toruńskiego, a także powiat grodzki. W latach 1920-1939 stolica województwa pomorskiego, w latach 1945-1975 w województwie bydgoskim, w latach 1975-1998 stolica województwa toruńskiego. Jest jednym z najstarszych miast polskich. Od 1992 Toruń jest stolicą diecezji toruńskiej. W 1997 toruński zespół staromiejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, a od 2004 jest ogólnopolską siedzibą Ligi Polskich Miast UNESCO. W 2007 toruńska starówka została wpisana na listę 7 Cudów Polski dziennika "Rzeczpospolita". Toruński Rynek i Ratusz Staromiejski zajęły 3 miejsce w plebiscycie National Geographic Polska na 30 najpiękniejszych miejsc na świecie.

Najnowsze posty na forum - kliknij

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
stare 18-01-2017   #201
Henia
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 Henia is on a distinguished road
Domyślnie

Czy to do domu czy mieszkania, zachęcam do testowania nowych aranżacji w postaci krzewów ozdobnych, krzewy ozdobne pięknie wyglądają nie tylko w naszym ogrodzie czy balkonie, ale jak najbardziej pięknie się prezentują np w salonie. Ogromny wybór krzewów znalazłam w szkółce krzewów http://www.ulinscy.pl
Henia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Sponsored Links
stare 19-01-2017   #202
progamer
Użytkownik

Siła Reputacji: 2 progamer is on a distinguished road
Domyślnie

dom jest super opcją
lupa esd
progamer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-2017   #203
mankowska
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 mankowska is on a distinguished road
Domyślnie

Wybrałabym mieszkanie. Przede wszystkim, ze całe życie mieszkam w bloku i już jakoś się do tego przyzwyczaiłam. W domku miałabym za dużo obowiązków i musiałabym poznać się na rzeczach, z którymi wcześniej nie miałam styczności. A poza tym na ten moment - dom dla jednej osoby to przesada (tak jak w moim przypadku)
mankowska jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-2017   #204
gwiazdka
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 gwiazdka is on a distinguished road
Domyślnie

Mieszkałam w mieszkaniu, teraz mieszkam w domu. Jest o wiele więcej obowiązków, wiele więcej pracy, sprzątania, dbałości o otoczenie. Musiałam znaleźć rozwiązania by sobie to umilić, ułatwić, jak ktoś ma takie podejście jak ja to polecam tą firmę https://www.leifheitsklep.pl/leifhei...ifheit/p/51146 , to urządzenie do mycia okien jest fantastyczne bardzo szybko usuwa brud i ściąga wodę, w ogóle firma ma wiele akcesoriów do gospodarstwa domowego.
gwiazdka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-2017   #205
KamilLom
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 KamilLom is on a distinguished road
Domyślnie

Wolę mieszkanie w centrum miasta, niż dom. Z mieszkania mam wszędzie blisko.

KamilLom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-2017   #206
OtylkaMotylka
Użytkownik

Siła Reputacji: 1 OtylkaMotylka is on a distinguished road
Domyślnie

A ja właśnie bardziej jestem za domem. Mnie męczy taki zgiełk miasta i wolałabym mieszkać gdzieś dalej. Dom to doskonała okazja to bliższego kontaktu z naturą. Mi szczególnie podobają się domy drewniane np. takie jak tu mają http://www.wascovilla.pl/ Według mnie mają swoją duszę i nie są takie szablonowe jak te tradycyjnie budowane.
OtylkaMotylka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-03-2017   #207
monimm82
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 monimm82 is on a distinguished road
Domyślnie

Ja doceniam wolność i swobodę dlatego własnie buduję swój dom. Wiadomo na początku jest dużo więcej zachodu, załatwiania materiałów, ekip budowlanych itp. Różne certyfikaty, np teraz muszę załatwić świadectwo energetyczne, w którym pomaga mi http://www.unicon-termo.pl/, ale jak już się to wszystko przejdzie to sie to docenia
monimm82 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-2017   #208
stokrotka
Użytkownik

Siła Reputacji: 2 stokrotka is on a distinguished road
Domyślnie

Ja jednak czuję się za bardzo związana z tętniącym życiem centrum miasta dlatego nie zamieniłabym swojego mieszkanka na nic innego Ale żeby mieć takie swoje małe zielone miejsce na w tym mieszkaniu własnie postanowiłam, że wyremontuję balkon. Znalazłam płytki tutaj http://www.paste-group.pl/nasza-oferta i na wiosnę ruszam z pracami. Będzie dużo krzewów i mnóstwo zielonego
stokrotka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-2017   #209
fuldia
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 fuldia is on a distinguished road
Domyślnie

Ciężko powiedzieć, ale chyba jestem zdania, że jeśli już decydujemy się na kredyt hipoteczny to lepiej wybudować dom. Przynajmniej według mnie, może dlatego, że nie wyobrażam sobie na starość mieszkania w bloku, zdecydowanie bardziej wolałabym właśnie domek.
fuldia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-2017   #210
torpeda
Użytkownik

Siła Reputacji: 3 torpeda is on a distinguished road
Domyślnie

W sumie to chyba zależy od potrzeb. Nie każdy będzie miał czas dbać o dom.
torpeda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-2017   #211
kruppssa
Użytkownik

Siła Reputacji: 2 kruppssa is on a distinguished road
Domyślnie

Jeśli zastanawiacie się czy lepiej zainwestować w dom czy mieszkanie to według mnie dom jest lepszy, można mieć ogród a to akurat moja pasja. Do ogrodu można wszystko znaleźć w ofercie Zielonaaleja rewelacyjny, nowoczesny sklep internetowy, odpowiednia linia kroplująca którą zainwestowałem po poradach od nich to był strzał w 10-tkę z nawodnieniem mojego ogrodu !

Ostatnio edytowane przez kruppssa ; 3 tygodnie temu o 18:42.
kruppssa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-2017   #212
kubiszka
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 kubiszka is on a distinguished road
Domyślnie

Jeśli tylko mogłabym wybierać, to zdecydowanie dom. Wiem, że to większa odpowiedzialność, ale też lepsza opcja dla rozwijającej się rodziny. Każdy z nas potrzebuje albo będzie potrzebował znaleźć trochę przestrzeni dla siebie. W mieszkaniu nie zawsze jest taka możliwość. No i ogródek/działka - to już mnie zupełnie przekonuje, bo uwielbiam prace ogrodnicze
kubiszka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 4 tygodnie temu   #213
mama58
Użytkownik

Siła Reputacji: 2 mama58 is on a distinguished road
Domyślnie

Znalazłam bardzo fajną ofertę domów do kupienia tu http://pasieki-komorniki.pl/ Domki w bliźniaczej zabudowie. na ładnym zielonym osiedlu. Każdy dom ma swój ogródek. Nas by interesował dom z garażem. Jak się okaże że dostaniemy pracę w Poznaniu ( w Toruniu o nią ciężko) to nie będziemy się zastanawiać tylko pakujemy nas i dzieci i wyprowadzamy się.
mama58 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 4 tygodnie temu   #214
Konez
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 Konez is on a distinguished road
Domyślnie

Jeśli stać Cie na dom to czemu nie. Jeśli nie to zacznij od mieszkania w mieszkaniu.
Konez jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare Tydzień Temu   #215
katoka
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 katoka is on a distinguished road
Domyślnie

Hm to zależy. Np. ta wyszukiwarka inwestycji może znaleźć bardzo fajne apartamenty, które są bardziej komfortowe niż niejeden dom. http://www.rynek-deweloperski.pl/vin...ts/investments
katoka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 5 dni temu   #216
Adamila021
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 Adamila021 is on a distinguished road
Domyślnie

Hmm dla mnie bardzo prosty wybór. Od zawsze mieszkam w miescie i bardzo to lubie, wiec wybralabym mieszkanie. Lubie zyc wygodnie, a w takim mieszkaniu nic mnie nie obchodzi, wszystkim zajmuje się administrator. Trzeba tylko takiego miec Polecam wam osiedla zarządzane przez firme http://status.pl/ , na nich możecie być pewnie, że wszystkie wasze sprawy będą profesjonalnie i szybko zalatwiane
Adamila021 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 5 dni temu   #217
por
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 por is on a distinguished road
Domyślnie

Oczywiście,ze dom. Jak ja z mężem budowałam, to to były super momenty i jeszcze korzystaliśmy z usług tejże firmy http://www.budmat.pl/index.php/blachy_trapezowe/ Polecam bo mają dopięte wszystko na ostatni guzik i nigdy nie zawiedli
por jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 1 Dzień Temu   #218
mama58
Użytkownik

Siła Reputacji: 2 mama58 is on a distinguished road
Domyślnie

Zgadzam się dom. Mam męża budowlańca więc wiele rzeczy wykonuje sam. Szukamy też ciekawych rozwiązań i trafiliśmy na http://sterownikitech.pl/bezprzewodo...aly,id435.html ten sterownik pokojowy pozwala samemu ustawiać temperaturę w pokoju. Jest prosty w montażu i obsłudze. Mąż twierdzi, ze nawet nasi starsi rodzice nie będą z nim mieli problemu.
mama58 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23 godziny temu   #219
klent
Użytkownik

Siła Reputacji: 0 klent is on a distinguished road
Domyślnie

Jak ma się wybór, to zawsze dom. Sąsiadów ma się za ogrodzeniem, a nie ze wszystkich stron, łącznie z podłogą i sufitem. Wyjdzie drożej, ale będzie się mieć coś własnego i nie trzeba będzie chodzić na palcach w określonych porach, jak w przypadku mieszkania.
klent jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania